3/2020

Konferencja „8th MITOCHONDRION: in memory of Professor Lech Wojtczak”

Szanowni Państwo,

5 lutego 2020 roku (środa), o godzinie 11:00, zapraszamy do Instytutu Nenckiego PAN gdzie odbędzie się konferencja pod nazwą „8th MITOCHONDRION: in memory of Professor Lech Wojtczak”.

Jest to kontynuacja spotkań bioenergetyków, które odbywały się w ostatnich latach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Mikołajkach. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Link do strony gdzie można dokonać rejestracji:

https://evenea.pl/imprezy/konferencje/warszawa/8th-mitochondrion-in-memory-of-professor-lech-wojtczak-242941 (w przypadku kiedy link nie będzie działał, proszę go skopiować i otworzyć bezpośrednio z poziomu przeglądarki)

Organizatorami spotkania są Instytut Nenckiego PAN, Polskie Towarzystwo Biochemiczne – Sekcja Bioenergetyki oraz Fundacja Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Konferencja składa się z dwóch części. Sesja poranna poświęcona będzie pamięci Lecha Wojtczaka. Sesja popołudniowa (w języku angielskim) będzie poświęcona badaniom bioenergetycznym (przewidywane są krótkie prezentacje oraz komunikaty plakatowe).

Jeżeli są Państwo zainteresowani wygłoszeniem krótkiej prezentacji ustnej bądź przygotowaniem posteru prosimy o przesłanie Abstraktu wystąpienia/posteru na adres e-mail: b.kulawiak@nencki.edu.pl  nie później niż do 25 stycznia 2020.

Nadesłane abstrakty powinny być przygotowane w edytorze tekstu (MS Word 2000 i nowsza wersja), w zachowanym jako plik z rozszerzeniem *.doc. lub *.docx.

Link do wzoru abstraktu:  https://drive.google.com/open?id=1QHi5ykONAyeJtP_e9Dl-N1SwqtIBlimw

Postery należy przygotować w formacie nie większym niż: 110 cm wys. x 95 cm szer.

Liczymy na aktywny udział doktorantów realizujących badania mitochondriów oraz szeroko rozumianej bioenergetyki.

Podczas konferencji odbędzie się uroczystość nadania imienia Lecha Wojtczaka Sali na I piętrze w Instytucie Nenckiego PAN.

Więcej informacji o konferencji udziela Adam Szewczyk e-mail: a.szewczyk@nencki.edu.pl

Komitet Organizacyjny : Agnieszka Dobrzyń (IN), Jerzy Duszyński (IN), Hanna Fabczak (Fundacja Nenckiego), Maciej Nałęcz (IN), Adam Szewczyk (PTBioch).

Wspierający Komitet Organizacyjny: Piotr Bednarczyk (SGGW), Piotr Koprowski (IN), Bogusz Kulawiak (IN), Joanna Szczepanowska (IN) Mariusz Więckowski (IN), Antoni Wrzosek (IN), Krzysztof Zabłocki (IN)

Program Mentoringowy SPARK POLAND

Szanowni Państwo,

wszystkich zainteresowanych zwiększeniem prawdopodobieństwa wdrożenia wyników prac badawczych w praktyce klinicznej zapraszam do aplikowania do Programu Mentoringowego SPARK POLAND. W programie można uzyskać dostęp do ekspertów z sieci kontaktów SPARK Global, m.in. doradców z przemysłu biotech/farma, doradców regulatorowych, klinicystów z doświadczeniem w badaniach translacyjnych, rzeczników patentowych, przedsiębiorców akademickich. Jeśli planują Państwo lub już prowadzą projekty badawcze o potencjale aplikacyjnym/ projekty translacyjnych warto rozważyć udział w programie.

Program będzie prowadzony w języku angielskim i jest kierowany do naukowców pracujących w Instytucie Nenckiego lub Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Więcej informacji w załączeniu.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
Dorota Gierej-Czerkies

SPARK Mentoring

Obrona rozprawy doktorskiej

24 stycznia 2020 o godz. 12.00 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Warszawa ul. Pasteura 3 (sala im. Jerzego Konorskiego na II p.) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej na stopień doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne mgr inż. Joanny Czarneckiej-Herok p.t.: „Rola poliploidii w przejściowym starzeniu komórek nowotworowych”

Promotor: prof. dr hab. Ewa Sikora
Recenzenci: prof. dr hab. Zbigniew Madeja; dr hab. Marek Rusin, prof. Centrum Onkologii

Wykład Fundacji Nenckiego

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład organizowany przez Fundację Nenckiego. Dr Marzena Stefaniuk przedstawi wykład pt. „Mózg, mikroskop i meduza. Krótka historia badań nad neuroanatomią”. Wykład odbędzie się 15 stycznia 2020 o godzinie 16:00 w sali wykładowej Centrum Neurobiologii Instytutu
Nenckiego. Wstęp wolny.

Obrona rozprawy doktorskiej

17 stycznia 2020 o godz. 14.00 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Warszawa ul. Pasteura 3 (sala im. Jerzego Konorskiego na II p.) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej na stopień doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne mgr Małgorzaty Wierzby p.t.: “Role of emotion in cognitive control over memory – a behavioral and functional magnetic resonance imaging (fMRI) study”

Promotor: prof. dr hab. Anna Grabowska
Recenzenci: dr hab. Michał Harciarek, prof. UG; dr hab. Mirosław Wyczesany, prof. UJ

Zaproszenie na wernisaż wystawy 3rd ART & SCIENCE „Siła Struktur Biologicznych”

FUNDACJA MARCELEGO NENCKIEGO WSPIERANIA NAUK BIOLOGICZNYCH oraz NENCKI ART COLLECTION serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy projektu 3rd ART & SCIENCE „Siła Struktur Biologicznych“. Wernisaż odbędzie się 13 stycznia 2020 roku (poniedziałek) o godzinie 15:15 w Warszawie, w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego (Sala Wystawowa Centrum Neurobiologii).

W czasie wystawy zostanie zaprezentowany Katalog, prezentujący wyniki Sympozjum i Warsztatów naukowo-artystycznych, które odbyły się w Przeworsku w dniach 28 kwietnia – 8 maja 2019 roku, który zawiera reprodukcje prac oraz artykuły dotyczące projektu „Siła Struktur Biologicznych“.

Warsztaty: POLFEL dla biologii

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Warsztatach poświęconych potencjalnym zastosowaniom powstającego w Świerku Lasera na swobodnych elektronach (POLFELA) do badań struktur biologicznych: „Prospects for life science oriented research at PolFEL”

Warsztaty odbędą się 21 stycznia 2020 r. (wtorek) w Instytucie Biologii Doświadczalnej im M. Nenckiego, Pasteura 3 w godzinach 9.00-14.00. Udział jest bezpłatny ale prosimy o rejestrację: https://webmaster.ncbj.gov.pl/events/2020-polfel-workshop

Paweł Krawczyk
Michał Kowal
Piotr Bednarczyk

POLFEL_2020 – agenda