38/19

Ceremonia otwarcia Centrów Doskonałości DIOSCURI

Szanowni Państwo,

We wtorek, 17 września 2019 r., w Instytucie Nenckiego odbędzie się ceremonia otwarcia pierwszych Centrów Doskonałości DIOSCURI w Polsce.

W imieniu Prof. Agnieszki Dobrzyń, Dyrektor Instytutu Nenckiego oraz Prof. Martina Stratmanna, Prezydenta Max Planck Society serdecznie zapraszam Państwa do udziału w tej uroczystości (szczegółowy program w załączeniu).

Z wyrazami szacunku, 
Marta Rucińska

Invitation to DIOSCURI Opening Ceremony

Spotkanie z ekspertem Biura PolSCA

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu otwartym z ekspertem Biura PolSCA – dr Tomaszem Poprawką, który wprowadzi temat przyszłego programu ramowego Horyzontu Europa, a także opowie o możliwościach zaangażowania się w jego współtworzenie i przygotowanie do przyszłych konkursów. Spotkanie z ekspertem  odbędzie się 17 września br (wtorek) w godz. 10.30 – 12.30 w sali konferencyjnej na 1 piętrze

Nencki Institute Seminar

It is our great pleasure to invite you to the next Nencki Institute Seminar. On Thursday, September 19thdr. Aneta Szymaszek from the Laboratory of Neuropsychology will give her habilitation lecture entitled „Temporal information processing as a crucial aspect of speech perception – diagnostic and therapeutic implications”. Don’t miss this great event, which will take place at 3:00 PM in the CN conference hall and will be followed by a „get together” networking session in the exhibition hall on the ground floor.
Tomasz Prószyński

Oferta pracy

Nowo powstałe Centrum Dioscuri do Badań nad Chorobami Metabolicznymi w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN zatrudni osobę na stanowisko technika laboratoryjnego.

Więcej informacji na stronie:  www.nencki.gov.pl

Wykłady Fundacji Nenckiego

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku szkolnym, wykład organizowany przez Fundację Nenckiego. Dr hab. Katarzyna Bartkowska przedstawi wykład pt. „Co się kryje w głowie – powstawanie układu nerwowego” . Wykład odbędzie się 18 września br. o godzinie 16:00 w sali wykładowej Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego. Wstęp wolny.

Obrona rozprawy doktorskiej

20 września 2019 r. o godz. 12:00 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Warszawa ul. Pasteura 3 (sala im. Jerzego Konorskiego na II p.) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej na stopień doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne mgr inż. Barbary Sobiak p.t.: „Wpływ czynników epigenetycznych na regulację ekspresji genów skupiska EDC w różnicowaniu naskórka”

Promotor: prof. dr hab. Wiesława Leśniak
Recenzenci: prof. dr hab. Janusz Błasiak; dr hab. inż. Paweł Sachadyn

Obrona rozprawy doktorskiej

18 września 2019 r. o godz. 14:30 w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN Warszawa ul. Pasteura 3 (sala im. Jerzego Konorskiego na II p.)odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej na stopień doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne mgr. Kacpra Łukasiewicza p.t. „Rola aktyny w regulacji zaburzeń pamięci wywołanych przez alkohol”.

Promotor: dr hab. Katarzyna Radwańska, prof. Instytutu Nenckiego PAN
Recenzenci: dr hab. Robert Jakub Filipkowski; prof. dr hab. Piotr Popik