Z przyjemnością informujemy, że w wyniku parametryzacji jednostek naukowych przeprowadzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, opartej o ocenę efektów działalności naukowej i badawczo-rozwojowej w latach 2013-2016, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN uzyskał kategorię naukową A+.
Dear Colleagues,
Please be invited to the next Neuroplasticity Seminar. Prof. Ewa Sikora will be talking about the aging brain: „FROM CELL SENESCENCE TO BRAIN AGEING AND REJUVENATION”
The seminar will be held in the conference room on the 1st floor.
Time as usual: 3:00 pm on 29th of April (Monday)
Zapraszam serdecznie na mini sympozjum „Magnificient Seven 2”, które odbędzie się w Instytucie Nenckiego 20 maja 2019. W załączniku przesyłam szczegółowe informacje. Zainteresowane osoby prosimy o rejestrację do 13 maja 2019.
March for Science to ogólnoświatowa, pronaukowa i prospołeczna inicjatywa powstała w 2017 roku, odbywająca się w Dzień Ziemi.
W Polsce Marsz dla Nauki jest wydarzeniem o zasięgu ogólnokrajowym (towarzyszące mu prelekcje, warsztaty, konferencje etc.); samo zgromadzenie sensu stricte odbywa się jednak w tegorocznej edycji wyłącznie w Warszawie.
Przypomnijmy Marsz dla Nauki który odbył się w zeszłym roku. Uczestniczyli w nim zarówno pracownicy jak i doktoranci Instytutu Nenckiego. Zachęcamy do przyłączenia się do Marszu, który odbędzie się 12 maja 2019 roku (niedziela).
11 maja w godzinach 11-20 odbędzie się Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik na Stadionie Narodowym (www.pikniknaukowy.pl). Instytut Nenckiego jak co roku zaprasza Państwa do odwiedzenia naszego stanowiska gdzie zaprezentujemy tajemniczy świat mrówek, robo-szczura, gry, którymi steruje się tylko falami mózgowymi, oraz dużo więcej ciekawych atrakcji
Serdecznie zapraszamy!
9 maja 2019 r. o godz. 12:00 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PANWarszawa ul. Pasteura 3 (sala im. Jerzego Konorskiego na II p.) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej na stopień doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne mgr. Rafała Bazana p.t.: „CCDC96 i CCDC113 – białka niezbędne do prawidłowego funkcjonowania rzęsek ruchomych orzęska Tetrahymena thermophila”
Promotor: dr hab. Dorota Włoga, prof. IBD PAN
Promotor pomocniczy: dr Ewa Joachimiak
Recenzenci: dr hab. Paweł Niewiadomski; prof. dr hab. Ewa Ziętkiewicz
Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN